22 січня 2018

Реформа освіти

Хто з вчителів буде підвищувати кваліфікацію у 2018 році

Кабінетом Міністрів разом із Міністерством освіти визначено категорії педагогічних працівників початкової школи, які у 2018 році мають пройти підвищення кваліфікації. Відповідне розпорядження підписано прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.
Виходячи з тексту документа, Кабінет Міністрів погодився з пропозицією Міністерства освіти щодо необхідності проведення у 2018 році додаткових заходів стосовно підвищення кваліфікації педагогічних працівників за Державним стандартом початкової освіти.
Планується, що підвищення кваліфікації проходитиме за сучасними освітніми методиками, що базуються на компетентнісному та особистісно-орієнтованому підходах.
Зокрема, у 2018 році підвищення кваліфікації пройдуть вчителі початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 і 2019/20 навчальних роках.
Також необхідність підвищення кваліфікації чекає на заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи у початкових класах, вчителів іноземних мов, які навчатимуть першачків у 2018/19 навчальному році та вчителів шкіл, в яких діти навчаються мовами національних меншин.
Передбачається, що організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників проводитиметься закладами післядипломної педагогічної освіти відповідно до затвердженої МОН типової освітньої програми, яка повинна містити опис компетентностей вчителя початкової школи відповідно до Концепції «Нова українська школа».
Також Міносвіти має затвердити список тренерів та юридичних осіб, які можуть здійснювати підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН оголосило конкурс на посаду очільника ІМЗО. Планується, що конкурсний відбір на посаду директора Інституту модернізації змісту освіти відбудеться 31 січня. Конкурс оголошується вже втретє. Вперше конкурс було оголошено у вересні 2016 року. Ще один конкурс проводився у вересні 2017 року.
У МОН радять школам взяти участь у змаганні сайтів. Інститут модернізації змісту освіти нагадав закладам освіти про реєстрацію учасників всеукраїнського конкурсу на кращий веб-сайт закладу освіти. Метою конкурсу є поширення сучасних технологій в освітній процес.
Розпочалась реєстрація на GoCamp-2018. Для участі у проекті школи обиратимуться за двома критеріями: мотивація та якість анкети. У залежності від кількості волонтерів, які приїдуть в Україну навчати школярів іноземній мові, буде визначено кількість закладів, на базі яких діятимуть табори.
Для участі у ЗНО усім випускникам необхідно мати паспорт. Норма, що передбачала можливість подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта при реєстрації для участі у ЗНО особами, яким станом на 01 вересня року не виповнилося 16 років, скасована.
Учнів коледжів зареєструють на ЗНО за місцем навчання. Учні, слухачі або студенти закладів професійної або вищої освіти, які в поточному році здобувають повну загальну середню освіту та складають ДПА у формі ЗНО мають реєструватись на тестування у своїх закладах освіти.

У МОН назвали підручники, що надрукують на кошти бюджету. Відомством затверджений перелік підручників для 5-го класу, що видаватимуться за кошти держбюджету в 2018 році. До переліку включено 48 назв підручників, які отримали гриф «Рекомендовано МОН».
Уряд запустив створення інспекції, що займеться школами. У МОН повідомили про початок перетворення Державної інспекції навчальних закладів у Державну службу якості освіти. Після бюрократичних процедур, служба стане органом, що відповідатиме за дотримання якості освіти та освітніх стандартів.
Освітян запрошують на експертизу підручників. Інститут модернізації змісту освіти запрошує експертів до експертизи електронних версій підручників для 5 та 10 класів. Орієнтовні строки проведення експертизи лютий – березень. Для участі в експертизі необхідно зареєструватись.
МОН представило концепцію розвитку громадянської освіти. Документ є основою для формування планів розвитку громадянської освіти в країні і містить бачення кінцевого результату та дорожню карту розвитку громадянської освіти на найближчі роки. Пропозиції можна надсилати до 5 лютого.
УЦОЯО презентував посібник «PISA: читацька грамотність». Безкоштовне видання адресоване учителям, методистам, авторам підручників, а також учням та студентам. Посібник містить окремий розділ із завданнями, що можуть бути використані вчителями в шкільній практиці.
МОН не заперечує проти «зимових пауз» у вишах. Відомство встало на захист адміністрації КНУ ім. Шевченка, яка призупинила аудиторне навчання до березня. Чиновники пояснюють: виші можуть використовувати різні форми навчання впродовж року та самостійно визначати їх послідовність.
Хто з вчителів буде підвищувати кваліфікацію у 2018 році. Кабінетом Міністрів разом із МОН визначено категорії педпрацівників, які у рамках додаткових заходів, в 2018 році мають пройти підвищення кваліфікації. Планується, що підвищення кваліфікації проходитиме за сучасними освітніми методиками.






Немає коментарів:

Дописати коментар